RTA vieslektore un Rēzeknes tehnikuma profesionālās izglītības skolotāja Natālija Brokāne veiksmīgi apvieno pedagoģisko darbu ar radošo darbību fotomākslā. Paškritiska un disciplinēta, izvēlējās pedagoga darbu, kā misiju, piedalās un rīko plenērus, attīsta saviem audzēkņiem un tuviniekiem mākslas un dizaina izjūtu, kā arī māca darot!

Izstādes „GAISMĒNAS” darbi atspoguļo gaismas un ēnas spēli, veidojot gaišāku un tumšāku laukumu miju, veidojot kompozīciju un stāstu. Izstādes darbi ir gan abstrakti, gan reālistiski, tie parāda priekšmetus tādus, kādi viņi ir noteiktajā mirklī un laikā. Natālija spēj saredzēt vienkāršās lietās neparasto, kas ir mākslinieka uzdevums un spēja. Kvalitatīvu fotogrāfiju uzņemšanai ir visnotaļ maz sakara ar dārgu fotoaparātu, svarīgākais fotogrāfijā ir tas, kā fotogrāfs redz pasauli, vai viņš prot redzēt, iztēloties un sapņot.

Visi izstādes darbi ir melnbalti. Citu krāsu atmešana veido intrigu, liek uztvert nozīmi, liek domāt un aizdomāties. Melnbaltas fotogrāfijas ir intīmākas, Roberts Franks ir teicis – „Melns un balts ir fotogrāfijas krāsas. Tās simbolizē cerību un izmisumu, kam cilvēce visos laikos pakļauta”.

Kopumā personalizstāde „GAISMĒNAS” ir autores personiskas pasaules atspulgs, katra fotogrāfija ir saistīta ar kādu ļoti tuvu un intīmu dzīves mirkli, par ko skatītāji var tikai minēt un atrast katrā darbā savas dvēseles daļiņu.

Teksts paņemts no mākslinieces izstādes darbu kataloga recenzijas.