Šo pasākumu rīko Valsts izglītības attīstības aģentūra, lai aktualizētu savlaicīgas un apzinātas tālākās izglītības un karjeras izvēles nozīmi veiksmīgas personiskās dzīves veidošanā. 

2023. gads ir pasludināts par Eiropas Prasmju gadu, tāpēc visas aktivitātes, kuras piedāvā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, veltītas tam, lai skolēni labāk iepazītu profesijas, apzinoties, kādas prasmes būs nepieciešamas nākotnē darba tirgū. 

RTA informācijas speciāliste Evelīna Šarkovska apmeklēs Rekavas vidusskolu, lai tiktos ar skolēniem un klāstītu par studiju iespējām RTA, akcentējot, cik liela nozīme ir iegūto centralizēto eksāmenu vērtējumiem, lai pretendētu uz valsts finansēto budžeta vietu. 

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas lektore Inese Silicka un Pārtikas laboratorijas vadītājs Artūrs Āboliņš sagaidīs Rēzeknes skolēnus 18. oktobrī pl. 13.00 laboratorijas telpās, lai parādītu izstādi “Pārtikas nozare laikmeta griežos”, stāstītu par Rēzeknes Piena kombināta vēsturi, sniegtu ieskatu pārtikas speciālista profesijā.

Dizaina virziena pārstāvji aicinās 18. oktobrī pl. 15.00 uz Latgales Kultūrvēstures muzeju, kur notiks izstādes atklāšana. Tajā RTA dizaina programmu absolventi un studenti vēstīs par tām prasmēm, kuras svarīgas, lai varētu veiksmīgi strādāt par apģērbu vai interjera dizaineri. 

Ekonomikas un pārvaldības fakultātes docente Inta Kotāne un RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lolita Kivleniece-Kuzņecova apmeklēs Nautrēnu vidusskolu, lai tiktos ar skolēniem un diskutētu par tām profesijām, kuras būtu nākotnē vajadzīgas, lai spēcinātu tieši Latgales reģionu, mudinātu jauniešus izvēlēties studijas RTA, veidojot savu karjeru reģionā. 

Fizikālo procesu un lāzertehnoloģiju centrā skolēnus sagaidīs studiju programmas “Lāzertehnoloģijas” direktors Antons Pacejs, lai kopā ar lektori Silviju Mežinsku atklātu, cik liela nozīmejebkurā profesijā ir radošumam un tehnoloģijām. 

Karjeras nedēļa Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā būs piepildīta ar aktivitātēm, kuras skolēniem sniegs daudz vērtīgu atziņu par nākotnes profesijas izvēli.   

Lolita Kivleniece-Kuzņecova, 

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Publicitātes foto