RTA gandrīz 10 gadus īsteno pirmā līmeņa studiju programmu “Pārtikas produktu pārstrāde”, kurā zināšanas un praktiskās iemaņas var iegūt augsti kvalificētu mācībspēku vadībā, izmantojot mūsdienīgu aprīkojumu, kā arī veicot pētījumus modernās laboratorijās.  

Programmas direktore Inese Silicka stāsta: “Šī programma ir saistoša gan jauniešiem, gan cilvēkiem, kuri jau strādā pārtikas nozarē, vai vēlas uzsākt pārtikas amatniecību, papildināt zināšanu klāstu pārtikas  apritē, iegūt prasmes pārtikas ražošanas  tehnoloģisko procesu organizācijā, kā arī saņemt diplomu “Pārtikas produktu ražošanas speciālists”, lai paaugstinātu konkurētspēju darba tirgū.

Izstādes “Pārtikas nozare laikmeta griežos” autors ir Pārtikas produktu pārstrādes laboratorijas vadītājs Artūrs Āboliņš, kurš absolvējis programmu “Pārtikas produktu pārstrāde”, veicot lielu pētniecisko darbu par Rēzeknes Piena kombināta vēsturi, apkopojot informāciju, vienkopus savācot kombinātā izmantoto aprīkojumu, dizaina elementus. Izstādē skatāmi interesanti eksponāti, kuri liecina par to, cik daudz laika gaitā pārtikas ražošanas joma ir mainījusies.  

Karjeras nedēļas ietvaros izstādi apmeklēja Rēzeknes 2. vidusskolas un Rēzeknes 6. pamatskolas skolēni. Viņi atzina, ka daudzus faktus nebija zinājuši, ieguvuši daudz informācijas, kā arī apjautuši, cik lietderīga un perspektīva ir konkrētā profesija.  

Vidusskolu klašu grupas aicinātas pieteikties ekskursijā, lai apskatītu interesanto izstādi, iegūtu ieskatu pārtikas produktu pārstrādes speciālista profesijā. Informācija un pieteikšanās obligāta pa tālr. 26656553 vai e-pastu: san@rta.lv 

Lolita Kivleniece-Kuzņecova, 

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Publicitātes foto