Kursu apgūst Ekonomikas un pārvaldības fakultātes un Inženieru fakultātes pirmo kursu studenti, tādējādi pulcējot vienkopus ap 200 studentiem.

Kurss ir specifisks ar savu formātu – tā norise ir intensīvs 4 dienu lekciju kurss, kur notiek teorijas apgūšana un tās pielietojums praksē. Katrai dienai ir savs sauklis jeb devīze – kurss sākas ar sevis izprašanu, tā saukto, intrapersonālo komunikāciju, un dienas devīze ir – IZPROTI SEVI; otrajā dienā papildu nāk starppersonu komunikāciju un šīs dienas devīze ir – izproti CITUS, šis temats turpinās arī trešajā dienā, kad tiek apgūtas prasmes veidot atbilstošu komunikāciju grupā (runa ir par organizāciju komunikāciju), savukārt ceturtajā dienā uzmanības centrā ir komunikācijas tehnoloģijas un to saturs, tādējādi attīstot prasmi to atbilstoši interpretēt.

Neparasts ir arī kursa docētāju skaits – to vada divas docētājas –  Sandra Sprudzāne (Dr.sc. comm.) un Iveta Graudiņa (Mg.sc., pārliecinošas runas un komunikācijas trenere). Kā stāsta studiju kursa satura veidotāja Sandra Sprudzāne, tad tas ir īpaši aktuāls un noderīgs katram, kurš uzsācis ceļu uz augstākās izglītības ieguvi. “Mūsdienās svarīgi apgūt teorētiskas un praktiskas iemaņas komunikācijā, padziļināti izprast komunikācijas situācijas, pilnveidot prasmi veidot mērķtiecīgus ziņojumus, lai veicinātu savu konkurētspēju darba tirgū, jo atbilstoši veidots vēstījums ļauj sasniegt mērķus, noskaidrot sākotnēji nezināmo un pats galvenais – saprast sevi,” uzsver Sandra Sprudzāne.

Pārliecinošas runas un komunikācijas trenere Iveta Graudiņa norāda: “Šo nodarbību ciklu varētu drīzāk nosaukt par intensīvu treniņu, kur jaunākās zinātnes atziņas, pētījumu dati, novērojumi tiek papildināti ar praktiskiem komunikācijas rīkiem, vingrinot prātu, ķermeni, emocijas. Pirmās divu dienu sesijas galvenais praktiskais darbs bija video prezentācijas izveidošana katram klausītājam, pirms tam gatavojot stāstus, izmantojot jautājumu uzdošanas un klausīšanās tehnikas, izmantojot izaugsmes darba grupu (mastermind) formātu. Katra treniņa diena beidzās ar refleksiju, kad dalībniekam jāatbild: “Kas ir tā viena atziņa, ko šodien paņemsi līdzi?” Lūk, dažas no studentu atbildēm:

  • “Nebaidieties riskēt un mēģināt, jo, pārvarot bailes, jūs iegūsit lielāku pārliecību”. 
  • “Šodien no komunikācijas tehnoloģijām es paņemu līdzi atziņu, ka tās ļauj saīsināt attālumus starp cilvēkiem, padarot pasauli mazāku un pieejamāku. Tomēr, pat ar visu tehnoloģiju palīdzību, autentiska un efektīva komunikācija joprojām prasa cilvēka spēju saprast un sajust otru cilvēku. Tehnoloģijas ir instruments, bet cilvēks paliek saiknes centrā”.
  • “Īstenībā pastāstīt par sevi nav tik viegli, bet tomēr var atrast iespējas, padomus, ka varētu labāk iepazīt pašu sevi un citiem cilvēkiem, iepazīt savu personību”. 

Šī kursa saturs paredz attīstīt vispārējās prasmes lietišķajā komunikācijā, veidot prasmi argumentēti apspriest praktiskus jautājumus un risinājumus un argumentēti diskutēt par tiem dažādās auditorijās, attīstīt gan intrapersonālo (iekšējo) komunikāciju, gan starppersonu (interpersonālo) saziņu, kā arī izprast organizāciju komunikācijas, medijpratības un ētikas principus; pārzināt, pielietot un kritiski vērtēt komunikācijas tehnoloģijas.

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Publicitātes foto