Starptautisks modes kultūru popularizējošs pasākums "Apkalbos 2023" notika Kauņā, Žalgiris arenā, dalībnieki šogad prezentēja 19 apģērbu kolekcijas.

Šogad iespēju piedalīties un atzinību no konkursa žūrijas ieguva Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studente Evika Muizniece ar kolekciju "We all suck until we don't".

Evika atzīst: “Esmu sapratusi, ka nedarināšu bezpersoniskas drēbes tikai tiem auguma parametriem, kas ir "pareizi/paredzēti" iešanai pa mēli. Apģērbam jāskaistina jebkurš ķermenis un jāatklāj cilvēka iekšējais skaistums, jo pirmo mēs neizvēlamies, bet, ļaujot otrajam mirdzēt, rodas pārliecība par sevi un iztaisnojas mugura. Visi tērpi ir arī 90% darināti no otrreiz izmantojamiem materiāliem, par Mammu dabu ir jāaizdomājas mums visiem, sevišķi tekstila piesārņojuma kontekstā”.

Evika saka paldies visiem, kas atbalstīja, iesaistījās, palīdzēja, īpašs paldies Danai Vasiļjevai, kā arī latvju dainām un latviskumam, kas ir vislielākais kolekcijas autores iedvesmas avots. Ir gandarījuma sajūta par veikumu, vērtīga pieredze un atziņas nākamajiem radošajiem darbiem.

Paldies RTA par atbalstu!

                                                                                                           Silvija Mežinska,

                                                           studiju programmas “Apģērbu dizains un tehnoloģija”

direktore

Publicitātes foto