Izstādē piedalās 1. kursa studentes Evita Strode, Ineta Auzāne, Elvita Kotāne, Viktorija Daņiļeviča un Gita Līpenīte-Čudarāne ar studiju kursā “Grafikas dizains” (vad. Diāna Apele) pavasara semestrī izstrādātajiem grafikas darbiem.

Evita Strode par darbu izstrādes procesu saka: “Grafikas darbu izstrāde linogriezuma tehnikā, bija ļoti aizraujošs un radošs process, kas raisīja pārdomas. Eksperimentējot pavisam nejauši sanāca neparasti un unikāli darbi, kas vēl vairāk iedvesmoja mani radīt darbus arī jauktajās tehnikās”.

Savukārt Gita komentē: "Mani grafikas darbi tapuši linogriezuma tehnikā un pats darbu tapšanas process, atklāti sakot, nebija viegls, prasīja daudz laika, pacietības, rūpības, un pāris tulznas uz rokām. Pēc pirmajām pie linoleja gabala ar nazīti rokās pavadītajām stundām aizkaitināti domāju, cik ļoti man nepatīk linogriešana! Nospriedu, ka nekad vairs neķeršos pie šāda darba, tas ir par grūtu, rokas sāp! Tagad pagājuši daži mēneši, un nu jau iesāku trešo linogriezuma matricu... Tajā procesā ir kaut kas sevi izzinošs, tas trenē precizitāti, rūpīga darba prasmes, savā ziņā pārbauda manas pacietības robežas un izaicina - vai es ar to tikšu galā? Un manī ir apņemšanās tikt galā! Izstādes darbi tapuši pavasarī, gaidot, kad plauks koki un puķes, gaiss smaržos un putni vīteros. Tie ir par plaukstošu mežu - rīta saules staru zeltītu, pusnakts noslēpumā tītu, mēnessgaismas apspīdētu."

LAI VISIEM SAULES UN MĒNESSGAISMAS ENERĢIJAS PĀRPILDĪTI UN JAUNU IZAICINĀJUMU BAGĀTI SAULGRIEŽI!

Diāna Apele,

RTA docente