Šis ir trešais AUGE 2ND sērijas artatons, kas ir lekciju, radošo darbnīcu un diskusiju programma, kuras mērķis ir meklēt risinājumu kādam no aktuālākajiem mūsdienu pārbaudījumiem. Artatons dos iespēju dalībniekiem uzzināt kā urbānā digitālā māksla spēj dot ieguldījumu klimata pārmaiņu risināšnā!

Aicinām pieteikties artatonam ŠEIT, lai iegūtu ZOOM LINKU! Vietu skaits ierobežots!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe91vI63tyL1xx6r99YeiEBTtQKVy0jSEVcqFCs1rwUhMyelg/viewform

Mēs piedāvāsim 3 balvas 500 eiro apmērā par katru projekta priekšlikumu, kas tiks iesniegts pēc artatona. Viens no projektiem tiks izstādīts Milānas MEET kultūras centrā 2024. gadā, kur notiks noslēguma pasākums (ceļa izdevumi ir iekļauti). Links uz pieteikšanos tiks publicēts pēc pasākuma.

Četrās grupās platformā Zoom, kuras vadīs koordinatori, mākslinieki un eksperti, notiks diskusijas par to kā urbānā digitālā māksla var veicināt klimata pārmaiņu jautājumu risināšanu par kādu no četrām apakštēmām:

  1. Eko dati: vides datu vizualizācija
  2. Artivisms: radošs spēks politisko procesu veidošanai
  3. Publiskā virtuālā realitāte: augmentēta pieredze klimata izpratnes veicināšanai.
  4. Klimata kolonizācija: resursu un dabas izmantošana cilvēku piederības labā.

Aicinām pavadīt daudzkulturālu dienu un piedalīties tematiskajās lekcijās un diskusijās kopā ar jauniešiem no Milānas, Barselonas, Rīgas, Gdaņskas un Veimāras, kopīgi izstrādājot risinājumus taisnīgākai un ilgtspējīgākai nākotnei.

PROGRAMMA (pēc Latvijas laika):

14:15 Ievads - 15min

14:30 Simpozijs “Nature Data Narratives”, vieslekcijas - 1h

Lektori: Sabine NIEDERER, Refik ANADOL, Ilana ALTMAN, Rasa ŠMITE.

15:30 Artatons: darbs grupās kādā no apakštēmām - 1h 30min

17:00 Grupu rezultātu prezentācijas - 30 min

Simpozijs 

Simpozija "“Nature Data Narratives" ietvaros tiks aplūkots, kā urbānā digitālā māksla var sekmēt un tikt pielietota aktuākajos jautājumos par klimatu.

Simpozijs norisināsies tiešsaistē no Toronto, Kanādā, Mediju arhitektūras biennāles 2023 ietvaros un klātienē Veimāras Bauhaus Universitātē, kā arī virtuāli platformā Zoom kur pievienosies jaunieši no četrām Eiropas pilsētām (Rīgas, Milānas, Gdaņskas un Barselonas).

Vieslektori

Lektori iepazīstinās ar dažādām pieejām vides datu naratīviem –  Sabīne Nīderere (Sabine Niederer) un Refiks Anadols (Refik Anadol) iepazīstinās kā apkopot un vizualizēt datus, Ilana Altmane (Ilana Altman) pastāstīs kā padarīt šo procesu tuvāku sabiedrībai un Rasa Šmite (RIXC) iepazīstinās kāda ietekme ekomākslai var būt globālā kontekstā.

Artatons norisināsies starptautiskā “AUGE Second” projekta ietvaros, ko organizē MEET Mediju mākslas centrs Milānā, Itālijā; Public Art Lab Berlīnē, Vācijā; Espronceda Barselonā, Spānijā; Laznia Gdaņskā, Polijā, kā arī RIXC Jauno mediju kultūras centrs Latvijā. Kopumā notiks 5 artatoni, kurus klātienē apmeklēs attiecīgās valsts iedzīvotāji, taču tiešsaitē tiem sekos līdzi iesaistīto valstu interesenti. Katrs no tiem fokusēsies uz kādu no Eiropai aktuālajiem izaicinājumiem – medijpratība un digitālā izpratne (MEET), avatārs un metaverss, dzimumu līdztiesība un identitāte (Espronceda),vides datu naratīvi (Public Art Lab), blokķēdes un nākotnes ekonomika (RIXC), kā arī demokrātija un sabiedrības veselība (Laznia)!

Ja vēlies paplašināt savu redzesloku, uzklausīt viedokļus un dalīties informācijā, un idejās ar citiem jauniešiem, izmanto iespēju! 

Kontakti:

rixc@rixc.org

+371 25358541 (Līva Siliņa)

Sīkāka informācija:

https://augenext.eu/berlin/

https://augenext.eu/auge-2nd-second-chapter/

http://rixc.org/