“Pirms uzsāku studijas programmā “Interjera dizains” Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, es jau ilgu laiku domāju par otras augstākās izglītības iegūšanu dizaina jomā. Visvairāk mani interesēja interjera dizains, lasīju literatūru, periodiku, interneta resursu informāciju, un sapņoju, ka arī es reiz kļūšu par interjera dizaineri! Dzīvoju Rīgā, tāpēc sākotnēji izskatīju variantus studijām galvaspilsētā, bet vilcinājos un nevarēju izlemt. Tad saņēmu ieteikumu studēt Rēzeknē interjera dizaina programmā. No stāstītā uzzināju, ka esot labi pasniedzēji, kvalitatīva izglītība, vārdu sakot, ir vērts mēģināt. Man tas nozīmēja pārcelties uz dzimto pilsētu pēc daudziem Rīgā nodzīvotiem gadiem. Tas bija nopietns solis nezināmajā.

Iestājos RTA. Sākumā biju skeptiska un piesardzīga, bet pamazām mani “iekustināja” profesionāli, harizmātiski pasniedzēji, kuri mīl savu darbu un spēj ieinteresēt, attīstīt jaunradi, rosināt meklēt, pētīt, projektēt, radīt un risināt. Akadēmijā ir patīkama atmosfēra, lieliskas telpas, labs, studijām atbilstošs aprīkojums, plaša bibliotēka, draudzīgi un izpalīdzīgi kursabiedri, pretimnākošs personāls, jautras Ziemassvētku balles, skanīga dziedāšana akadēmijas korī. Šo uzskaitījumu varētu turpināt vēl un vēl.

Jūs jau sapratāt – nenožēloju nevienu RTA studiju programmas “Interjera dizains” studentu rindās pavadīto minūti, ja nu vienīgi pandēmijas laikam man būtu kāds stingrāks vārds sakāms. Četri gadi ir paskrējuši ļoti ātri, cītīgi studējot dizaina zinības, strādājot pie daudzveidīgiem projektiem, gan privātiem, gan sabiedriskiem interjeriem, gan vides objektiem, gan grafikas un produktu dizaina projektiem, gan arī radoši gleznojot, zīmējot, fotografējot un piedaloties izstādēs. Iegūtās zināšanas un prasmes man ir liela dāvana pašai sev, un beidzot varu ar lepnumu teikt – es esmu interjera dizainere!

Tiem, kas ir zinātkāri, radoši un reizē konstruktīvi domājoši, čakli, pacietīgi un vēlas intensīvi, ar pilnu atdevi mērķtiecīgi darboties, lai apgūtu interjera dizainera profesiju, RTA ir īstā izvēle,” ar pārliecību pauž nu jau programmas “Interjera dizains” absolvente.

Gitas diplomprojektā vizualizēja dažādas dzīvojamās telpas, par savu pētījumu un izstrādāto projektu, saņemot augstāko vērtējumu.

Jauno studentu uzņemšana RTA sāksies no 5. jūlija. Izglītības, valodu un dizaina fakultātē valsts finansētās budžeta vietas ir visās pilna laika studiju programmās. Plašāka informācija par uzņemšanu atrodama www.rta.lv. Nāc studēt, kļūsti par interjera dizaina speciālistu!

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa
Publicitātes foto