Pētījuma īstenošana uzsākta 2024.gada 1.oktobrī, tas turpināsies līdz 2025.gada 30.novembrim.

Pētījuma aktualitāti pamato mediju ietekme, veidojot sabiedrības uzskatus un skatījumu par sabiedrības drošību. Dažādās apdraudējuma situācijās, kurās ir augsta nenoteiktība, sabiedrībā palielinās uzticēšanās un paļaušanās uz medijiem. 

Šobrīd noris pētījuma pirmais posms - teorijas apguve, metodoloģijas izstrāde un datu ievākšana. Viena no projekta aktivitātēm ir fokusgrupu diskusijas ar Latgales iedzīvotājiem Rēzeknē, Daugavpilī, kā arī pierobežā - Kārsavā, Zilupē, Krāslavā, Ludzā, noskaidrojot iedzīvotāju mediju satura ietekmi uz apdraudējuma riska uztveri.

Pētījuma noslēgumā paredzēti rezultāti akadēmiskās vides pārstāvjiem – zinātniskā publikācija, datu kopa turpmākiem pētījumiem, fokusgrupu diskusiju rezultāti, savukārt nozares – mediju jomas – pārstāvjiem – ieteikumi drošības jautājumu atspoguļošanā.

Grants tiek finansēts Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 5.2. reformu un investīciju virziena «Augstskolu pārvaldības modeļa maiņas nodrošināšana» 5.2.1.r. reformas «Augstākās izglītības un zinātnes izcilības un pārvaldības reforma» 5.2.1.1.i. investīcijas «Pētniecības, attīstības un konsolidācijas granti» otrās kārtas «Konsolidācijas un pārvaldības izmaiņu ieviešanas granti» ievaros un Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma finansēta projekta Nr. 5.2.1.1.i.0/2/24/I/CFLA/003 «Konsolidācijas un pārvaldības izmaiņu ieviešana Rīgas Tehniskajā universitātē, Liepājas Universitātē, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā un Latvijas Jūras akadēmijā un Liepājas Jūrniecības koledžā virzībai uz izcilību augstākajā izglītībā, zinātnē un inovācijās» ietvaros.